Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Gul
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028871 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Gul |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Gul |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Du ser her en flot Vola-håndklædetørrer. Den har farven Gul og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig lunt, når du kommer ud af badet. Den understreger altså følelsen af velvære og giver noget mere luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for dekoration på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere fremtrædende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere afdæmpet look på badeværelset. Hvis du gerne vil opnå et mere gennemført look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilkobles el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er skabt i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas imponerende sortiment. Det er særligt de utallige farvetoner på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig kombinere farvenuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En genial egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den herudover en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det fornemme design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer også i et stort udvalg af farver, herunder natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































