Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Orange
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40038683 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Orange og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens mest essentielle funktion er at sikre, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den underbygger altså følelsen af velvære og giver noget mere luksus på badeværelset. Din håndklædetørrer vil desuden fremtræde som en slags dekoration på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farvetone stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere fremtrædende produkt i rummet. Du får omvendt et mere diskret udtryk på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme nuance som vægfliserne eller væggen. Du kan også vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør, hvilket vil give badeværelset et mere gennemført look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er lavet i udsøgte designs. Volas imponerende sortiment indeholder primært armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der kendetegner Vola, er de mange forskellige nuancer på deres produkter. Det vil sige, at du kan lave specielle kombinationer af farvetoner på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Det kræver dog, at du kan tilkoble den et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er udviklet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Med håndklædevarmeren fra Vola har du desuden et imponerende sortiment af nuancer at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































