Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Lysegrøn
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40032139 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Lysegrøn |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Lysegrøn |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Lysegrøn.
En håndklædetørrers mest essentielle kvalitet er at sikre, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Det er altså suverænt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil underbygge følelsen af wellness og samtidig give dit badeværelse noget mere luksus. Håndklædetørreren fremtræder desuden som en slags dekoration på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere bemærkelsesværdigt produkt, hvis dens nuance står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får til gengæld et mere diskret udtryk på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farvetone som vægfliserne eller væggen. Hvis du gerne vil skabe et mere fuldendt udtryk på badeværelset, kan du med fordel harmonere håndklædetørrerens farve med blandt andet dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså afgørende, at du sørger for, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er lavet i udsøgte designs. Vola har et stort sortiment, der hovedsageligt rummer armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der karakteriserer Vola, er de adskillige farver på deres produkter. Det gør, at du kan lave ekstraordinære sammensætninger af farvenuancer på elementerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag. En smart funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den også en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er lavet i det anerkendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædetørreren fra Vola har du desuden et bredt udvalg af farvenuancer at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































