Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Hvid
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40025599 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Hvid |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Hvid |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Blank Hvid.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter skabt i eksklusive designs. Vola har et bredt udvalg, der primært indeholder armaturer og badeværelsestilbehør. Det er især de mange forskellige farvetoner på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig sammensætte nuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den herudover en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er produceret i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Håndklædetørreren fra Vola kommer desuden i et stort sortiment af nuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































