Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Mat-sort
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40035415 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mat Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mat Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Mat Sort og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter udviklet i fornemme designs. Volas store sortiment omfatter primært armaturer og badeværelsestilbehør. Det er især de mange forskellige farvenuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse nuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En genial funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den desuden en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er udviklet i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer herudover i et stort sortiment af nuancer, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































