Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Koksgrå
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40031320 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Koksgrå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Koksgrå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Den har farven koksgrå og kommer her i målet 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære kvalitet er at sørge for, at dit håndklæde er lækkert varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger følelsen af velbehag på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår derudover som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere fremtrædende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere diskret look på badeværelset. Du kan også vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør. Det vil give badeværelset et mere gennemført look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså afgørende, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i eksklusive designs. Vola har et imponerende sortiment, der hovedsageligt rummer armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er især karakteriseret ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig kombinere farverne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Det er dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den desuden en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er skabt i det anerkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du derudover et stort sortiment af farver at vælge i mellem, heriblandt sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































