Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Orange
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40038681 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Orange og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers mest centrale egenskab er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Det er altså oplagt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil underbygge følelsen af velbehag og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for dekoration på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere fremtrædende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme nuance som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere afdæmpet look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farvenuance med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere fuldendt look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver monteret.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den samtidig en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola's håndklædetørrer er fremstillet i det kendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Håndklædevarmeren fra Vola findes derudover i et omfattende udvalg af farvenuancer, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































