Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Grå
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40028050 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Grå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er skabt i eksklusive designs. Vola har et omfattende sortiment, der hovedsageligt omfatter armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der kendetegner Vola, er de adskillige nuancer på deres produkter. Det gør, at du kan lave ekstraordinære miks af farvetoner på produkterne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der utrolig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Da håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan slutte den til et strømudtag. En praktisk kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er lavet i det anerkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du samtidig et bredt sortiment af nuancer at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































