Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Lysegrøn
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40032137 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Lysegrøn |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Lysegrøn |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Lysegrøn og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er produceret i fornemme designs. Volas imponerende udvalg rummer hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør. En af de ting der kendetegner Vola, er de mange forskellige farver på deres produkter. Det betyder, at du kan lave uforlignelige miks af farver på elementerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Det er dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du også en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er lavet i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Med håndklædetørreren fra Vola har du desuden et omfattende udvalg af nuancer at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































