Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Krom
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40020598 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Krom og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er fremstillet i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er med i Volas store sortiment. Vola er især kendetegnet ved de utallige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig sammensætte farvenuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der utrolig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det er dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan afpasse varmetemperaturen, og så får du derudover en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er fremstillet i det anerkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et omfattende sortiment af farvetoner at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































