Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Messing natur
30.953,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035894 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Messing Natur og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er lavet i udsøgte designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er med i Volas store udvalg. Det er navnligt de adskillige farvetoner på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig sammensætte farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilslutte den et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den samtidig en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes desuden i et imponerende sortiment af farvetoner, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































