Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Hvid
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40025597 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Hvid |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Hvid |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Blank Hvid.
En håndklædetørrers primære funktion er at sikre, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understøtter fornemmelsen af velbehag på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for pynt på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere bemærkelsesværdigt element i rummet. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere diskret look på dit badeværelse. Du kan også opnå et mere gennemført look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså essentielt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, producerer produkter til badeværelset i fornemme designs. Vola har et omfattende sortiment, der hovedsageligt indbefatter armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der kendetegner Vola, er de utallige farver på deres produkter. Det gør, at du kan lave specielle kombinationer af farvetoner på produkterne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der meget alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Det er dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du desuden en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er skabt i det anerkendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et omfattende sortiment af farvenuancer at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































