Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Blå
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40024782 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Du ser her en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven blå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, producerer produkter til badeværelset i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas brede sortiment. En af de ting der kendetegner Vola, er de utallige farvetoner på deres produkter. Det betyder, at du kan lave unikke kombinationer af farvetoner på funktionerne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og findes med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det kræver dog, at du kan koble den til et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den også en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er produceret i det anerkendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et bredt udvalg af farvenuancer at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































