Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Gul
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028869 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Gul |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Gul |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Gul.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er udviklet i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er indkluderet i Volas brede udvalg. Det er navnligt de utallige nuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig matche nuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En smart kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den herudover en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes herudover i et stort sortiment af farvenuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































