Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Orange-Rød
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40039499 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange-Rød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange-rød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Du ser her en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Orange-rød.
En håndklædetørrers mest essentielle egenskab er at sikre, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understøtter altså følelsen af velbehag og giver noget mere luksus på badeværelset. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for dekoration på din væg.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Du får derimod et mere diskret udtryk på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farvenuance med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem skabe et mere fuldendt look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså afgørende, at der er et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver installeret.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og findes med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilkoble den et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den derudover en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er lavet i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes samtidig i et bredt sortiment af farvetoner, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































