Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Mat-sort
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40035413 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mat Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mat Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Den har nuancen Mat Sort og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers mest centrale egenskab er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Hvis du gerne vil have noget mere luksus på badeværelset og samtidig understøtte følelsen af velbehag, er det altså oplagt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren kan desuden anvendes som en slags dekoration på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere fremtrædende produkt ved at lade dens farvetone skille sig ud fra væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med for eksempel dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem skabe et mere sammenhængende udtryk.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det betyder, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du installerer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas omfangsrige sortiment. Det er navnligt de mange forskellige farvenuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Det gør, at du kan lave ekstraordinære miks af farvenuancer på elementerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den herudover en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er fremstillet i det eksklusive design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes også i et stort udvalg af farver, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































