Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Koksgrå
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40031318 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Koksgrå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Koksgrå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven koksgrå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i udsøgte designs. Vola har et bredt sortiment, der primært inkluderer armaturer og tilbehør til badeværelset. Det er navnligt de mange forskellige farver på deres produkter, der kendetegner Vola. Det gør, at du kan lave ekstraordinære kombinationer af farvenuancer på elementerne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. En smart kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den derudover en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes desuden i et omfattende udvalg af nuancer, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































