Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Blank sort
25.415,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40026416 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Blank Sort og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er udviklet i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas omfattende udvalg. Det er særligt de adskillige nuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig kombinere nuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan slutte den til et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. En genial egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den også en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er produceret i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes derudover i et omfattende udvalg af farvenuancer, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































