Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Mokka
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40037039 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mokka |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mokka |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Mokka og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i udsøgte designs. Vola har et bredt sortiment, der hovedsageligt indeholder armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt kendetegnet ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse farverne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det kræver dog, at du kan koble den til et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du derudover en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er skabt i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du også et imponerende sortiment af farver at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































