Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Mørkeblå
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40032948 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkeblå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkeblå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Den har farvetonen mørkeblå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, udvikler produkter til badeværelset i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er indkluderet i Volas omfangsrige udvalg. Vola er navnligt karakteriseret ved de utallige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Det betyder, at du kan lave ekstraordinære kombinationer af farvetoner på elementerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles alsidig i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Da håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den også en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det fornemme design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer samtidig i et imponerende sortiment af nuancer, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































