Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Mat-sort
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035405 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mat Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mat Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Mat Sort og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså en ekstra luksus, der understøtter følelsen af velbehag på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er lavet i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas store sortiment. En af de ting der karakteriserer Vola, er de adskillige farvetoner på deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig sammensætte farvetonerne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilslutte den et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan afpasse varmetemperaturen, og så får du desuden en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er lavet i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Håndklædevarmeren fra Vola kommer også i et bredt sortiment af nuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































