Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Krom
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40020590 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Dette er en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Krom.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Du kan desuden bruge håndklædetørreren som en form for udsmykning på din væg.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør. Det vil give badeværelset et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i eksklusive designs. Vola har et stort sortiment, der primært omfatter armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er særligt karakteriseret ved de mange forskellige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig kombinere farvenuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der meget fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det kræver dog, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er fremstillet i det kendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du også et stort udvalg af farvetoner at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































