Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Grå
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028042 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Grå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter lavet i eksklusive designs. Volas omfattende sortiment inkluderer hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset. Det er særligt de adskillige nuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig mikse farvenuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig meget fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilkoble den et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. En genial funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den herudover en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er produceret i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes desuden i et omfattende udvalg af farvetoner, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































