Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Orange
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40038673 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Orange og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter produceret i fornemme designs. Volas store udvalg omfatter primært armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er især kendetegnet ved de mange forskellige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et ekstraordinært og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farvetonerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Idet håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag. En genial egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den derudover en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er skabt i det anerkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du desuden et omfattende sortiment af farver at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































