Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Mørkerød
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40033767 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkerød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkerød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven mørkerød og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et lækkert varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege fornemmelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere gennemført udtryk.
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter udviklet i udsøgte designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas brede sortiment. Vola er navnligt kendetegnet ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farvenuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Da håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den også en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er udviklet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer desuden i et bredt udvalg af farvetoner, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































