Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Blank sort
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40026408 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Blank Sort.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, producerer produkter til badeværelset i udsøgte designs. Vola har et omfattende udvalg, der hovedsageligt indbefatter armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der karakteriserer Vola, er de mange forskellige farvetoner på deres produkter. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig kombinere farvenuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig alsidig i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Eftersom håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag. En smart egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den herudover en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er fremstillet i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes desuden i et bredt udvalg af farvenuancer, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































