Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Gul
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028861 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Gul |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Gul |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Gul og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er skabt i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas brede sortiment. Vola er især karakteriseret ved de mange forskellige farvenuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse farvenuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Det kræver dog, at du kan tilslutte den et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En smart funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den herudover en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er produceret i det anerkendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du derudover et omfattende udvalg af farvenuancer at vælge i mellem, heriblandt sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































