Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Hvid
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40025589 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Hvid |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Hvid |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Blank Hvid.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med for eksempel dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør. Det vil give badeværelset et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter udviklet i udsøgte designs. Vola har et imponerende udvalg, der hovedsageligt indeholder armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er især kendetegnet ved de utallige farvenuancer, der findes på tværs af deres produkter. Det gør, at du kan lave unikke kombinationer af farvenuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Idet håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan slutte den til et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan regulere varmetemperaturen, og så får du også en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er udviklet i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du herudover et omfattende udvalg af nuancer at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































