Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Messing natur
18.057,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035886 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Håndklædetørreren har farven Messing Natur og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter udviklet i eksklusive designs. Volas omfangsrige sortiment inkluderer hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der karakteriserer Vola, er de adskillige farvetoner på deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig matche farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Idet håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan regulere varmetemperaturen, og så får du desuden en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er lavet i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Håndklædevarmeren fra Vola kommer samtidig i et omfattende sortiment af farvetoner, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































