Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Koksgrå
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40031310 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Koksgrå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Koksgrå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Du ser her en flot Vola-håndklædetørrer. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Koksgrå.
En håndklædetørrers mest centrale kvalitet er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger følelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for dekoration på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere fremtrædende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere diskret look på badeværelset. Du kan også opnå et mere gennemført look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du opsætter håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter skabt i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas store udvalg. En af de ting der karakteriserer Vola, er de mange forskellige farvenuancer på deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig mikse farvetonerne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der meget alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Eftersom håndklædetørreren er elektrisk, kræver det dog, at du kan koble den til et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er lavet i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes derudover i et bredt sortiment af farvetoner, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































