Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Børstet krom
18.057,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40023137 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Børstet Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Børstet Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven børstet krom og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens mest essentielle funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege fornemmelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret udtryk.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså afgørende, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er produceret i fornemme designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas omfattende sortiment. Vola er navnligt karakteriseret ved de mange forskellige farvenuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig kombinere farvetonerne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der utrolig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det er dog nødvendigt, at du kan slutte den til et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du derudover en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er skabt i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du herudover et omfattende sortiment af nuancer at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































