Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Rustfrit stål
49.517,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 10007392 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Rustfrit Stål |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Rustfrit Stål |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Rustfrit stål
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Rustfrit Stål og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Materiale
Håndklædetørreren fra Vola er produceret i rustfrit stål. Rustfrit stål er et ekstremt solidt materiale, der ikke er sensitivt over for vand. Det sikrer, at håndklædetørreren har længere holdbarhed.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er produceret i fornemme designs. Volas omfattende udvalg rummer primært armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt kendetegnet ved de mange forskellige farver, der findes på tværs af deres produkter. Det vil sige, at du kan lave ekstraordinære sammensætninger af nuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Da håndklædetørreren er elektrisk, kræver det dog, at du kan koble den til et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan regulere varmetemperaturen, og så får du også en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer herudover i et stort udvalg af nuancer, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































