Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Grå
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028040 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Grå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, producerer produkter til badeværelset i udsøgte designs. Volas omfattende udvalg rummer primært armaturer og tilbehør til badeværelset. Det er særligt de utallige nuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Det gør, at du kan lave uforlignelige sammensætninger af farver på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der meget alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Eftersom håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag. En genial egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den samtidig en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er lavet i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du desuden et bredt sortiment af nuancer at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































