Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Koksgrå
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40031308 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Koksgrå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Koksgrå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en nydelig håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Koksgrå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velbehag på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for pynt på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere bemærkelsesværdigt element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere afdæmpet look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere fuldendt udtryk.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du installerer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er skabt i udsøgte designs. Volas imponerende udvalg indbefatter hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt karakteriseret ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig matche farvenuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Idet håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilkoble den et strømudtag. En praktisk egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den også en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er udviklet i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer også i et stort sortiment af farver, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































