Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Mørkerød
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40033765 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkerød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkerød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Mørkerød og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter udviklet i eksklusive designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er med i Volas omfangsrige udvalg. Vola er især karakteriseret ved de adskillige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Det betyder, at du kan lave uforlignelige miks af farvetoner på elementerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig fleksibel i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Idet håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan slutte den til et strømudtag. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan indpasse varmetemperaturen, og så får du derudover en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er lavet i det eksklusive design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer også i et imponerende udvalg af nuancer, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































