Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Messing natur
47.073,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035884 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Messing Natur og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Materiale
Messing er et alsidigt og solidt materiale, der er karakteriseret ved sin guldlignende farve og som oftest bruges til produktion af armaturer og badeværelsestilbehør. Fordelen ved natur messing er, at du får en håndklædetørrer, der patinerer over tid og får et lækkert rustikt look.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas imponerende sortiment. En af de ting der kendetegner Vola, er de adskillige nuancer på deres produkter. Det gør, at du kan lave ekstraordinære miks af nuancer på elementerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Idet håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den herudover en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er fremstillet i det kendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et imponerende udvalg af nuancer at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter









































