Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Orange-Rød
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40039489 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange-Rød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange-rød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farvetonen Orange-rød og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du kan dog også opnå et mere gennemført look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter udviklet i eksklusive designs. Vola har et imponerende sortiment, der primært indbefatter armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der kendetegner Vola, er de utallige nuancer på deres produkter. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig kombinere farverne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der utrolig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Da håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den også en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er produceret i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et stort udvalg af farver at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































