Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Blank sort
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40026406 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Håndklædetørreren har farven Blank Sort, dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer med 12 stænger.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas omfangsrige sortiment. Vola er navnligt kendetegnet ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Det vil sige, at du kan lave uforlignelige miks af farvenuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt fleksibel i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du derudover en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er lavet i det anerkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Håndklædetørreren fra Vola findes desuden i et omfattende udvalg af nuancer, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































