Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Blå
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40024772 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har nuancen blå og kommer her i målet 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understøtter altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Du kan desuden bruge håndklædetørreren som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Med en håndklædetørrer i samme farvenuance som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt udtryk på dit badeværelse. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere gennemført look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter skabt i eksklusive designs. Vola har et omfattende sortiment, der primært omfatter armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er især karakteriseret ved de mange forskellige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Det vil sige, at du kan lave ekstraordinære miks af farver på elementerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles alsidig i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Idet håndklædetørreren er elektrisk, kræver det dog, at du kan slutte den til et strømudtag. En smart funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den også en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er fremstillet i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes samtidig i et stort udvalg af farver, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































