Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Krom
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40020588 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven krom og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velbehag og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er udviklet i eksklusive designs. Det er primært armaturer og badeværelsestilbehør, der er indkluderet i Volas omfangsrige udvalg. En af de ting der kendetegner Vola, er de mange forskellige farver på deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse farvetonerne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den herudover en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes herudover i et imponerende sortiment af farvetoner, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter









































