Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Mokka
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40037037 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mokka |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mokka |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Mokka og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Du kan desuden bruge håndklædetørreren som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, udvikler produkter til badeværelset i fornemme designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas brede udvalg. Vola er navnligt karakteriseret ved de adskillige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Det gør, at du kan lave ekstraordinære miks af farvetoner på produkterne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, kræver det dog, at du kan koble den til et strømudtag. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du også en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er skabt i det velkendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Håndklædevarmeren fra Vola findes derudover i et omfattende udvalg af nuancer, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































