Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Lysegrøn
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40032127 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Lysegrøn |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Lysegrøn |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Lysegrøn og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er fremstillet i fornemme designs. Vola har et imponerende udvalg, der hovedsageligt omfatter armaturer og tilbehør til badeværelset. Det er særligt de adskillige farver på deres produkter, der kendetegner Vola. Det betyder, at du kan lave unikke sammensætninger af farver på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og findes med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Da håndklædetørreren er elektrisk, kræver det dog, at du kan slutte den til et strømudtag. En smart kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den desuden en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er skabt i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Med håndklædevarmeren fra Vola har du også et stort udvalg af nuancer at vælge i mellem, heriblandt sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































