Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Orange
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40038671 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Orange og kommer her i målet 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers mest essentielle funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Den understreger altså følelsen af velvære og giver noget mere luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for dekoration på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere fremtrædende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får derimod et mere diskret look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også skabe et mere gennemført udtryk ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilkobles ved hjælp af el. Det betyder, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter produceret i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas brede udvalg. Det er særligt de adskillige nuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Det giver dig mulighed for at sætte et særligt og personligt præg på badeværelset, samtidig med at du kan kombinere nuancerne rundt omkring i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan slutte den til et strømudtag. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den derudover en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Med håndklædetørreren fra Vola har du også et stort udvalg af nuancer at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































