Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Mat-sort
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035403 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mat Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mat Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Mat Sort.
Håndklædetørrerens grundlæggende funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege følelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere fremtrædende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også opnå et mere gennemført udtryk ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, producerer produkter til badeværelset i eksklusive designs. Volas imponerende sortiment inkluderer hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt karakteriseret ved de adskillige farver, der findes på tværs af deres produkter. Det gør, at du kan lave ekstraordinære miks af farvenuancer på produkterne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Da håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædevarmeren er udviklet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer desuden i et stort sortiment af farvetoner, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































