Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Rustfrit stål
39.299,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 10007406 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Rustfrit Stål |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Rustfrit Stål |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Rustfrit Stål og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege fornemmelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, fremstiller produkter til badeværelset i udsøgte designs. Vola har et bredt udvalg, der primært rummer armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er navnligt kendetegnet ved de adskillige farver, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse nuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det er dog påkrævet, at du kan slutte den til et strømudtag, da håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den desuden en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er udviklet i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædetørreren fra Vola har du derudover et stort udvalg af farvetoner at vælge i mellem, heriblandt sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































