Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Orange
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40038677 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en smuk Vola-håndklædetørrer. Håndklædetørreren har farven Orange og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er produceret i fornemme designs. Volas brede udvalg indeholder hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør. Det er især de utallige farvenuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Det vil sige, at du kan lave unikke sammensætninger af farver på produkterne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der meget fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det er dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En praktisk funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er lavet i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du herudover et bredt sortiment af farvenuancer at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































