Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Lysegrøn
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40032133 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Lysegrøn |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Lysegrøn |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Lysegrøn og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege fornemmelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i eksklusive designs. Vola har et imponerende udvalg, der hovedsageligt rummer armaturer og badeværelsestilbehør. Det er navnligt de utallige farvetoner på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig sammensætte farvenuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig meget alsidig i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag, eftersom håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den samtidig en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er lavet i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Håndklædevarmeren fra Vola findes samtidig i et bredt udvalg af nuancer, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































