Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Grå
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028046 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Håndklædetørreren har farven Grå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er produceret i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas brede udvalg. Vola er særligt kendetegnet ved de adskillige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig kombinere farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Det er dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. En genial funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den samtidig en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er udviklet i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædetørreren fra Vola har du derudover et bredt sortiment af farvetoner at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter









































