Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Børstet krom
24.505,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40023141 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Børstet Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Børstet Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en pæn håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Børstet Krom og kommer her i målet 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens mest essentielle egenskab er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understøtter altså fornemmelsen af velbehag og giver noget mere luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden benyttes som en slags dekoration på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere fremtrædende element ved at lade dens farvetone stå i kontrast til væggen. Køber du håndklædetørreren i samme farvenuance som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere neutralt look på badeværelset. Du kan også skabe et mere gennemført udtryk ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså afgørende, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er fremstillet i eksklusive designs. Det er primært armaturer og badeværelsestilbehør, der er en del af i Volas store sortiment. Vola er særligt kendetegnet ved de adskillige farver, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig sammensætte farverne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Det kræver dog, at du kan slutte den til et strømudtag, eftersom håndklædetørreren er elektrisk. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du herudover en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er udviklet i det anerkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et bredt sortiment af farver at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































