Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Mørkerød
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40033771 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkerød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkerød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Mørkerød og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter skabt i udsøgte designs. Volas omfattende sortiment indbefatter primært armaturer og badeværelsestilbehør. Det er særligt de adskillige farver på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et ekstraordinært og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig matche farvetonerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den samtidig en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er udviklet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes desuden i et imponerende udvalg af farvenuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































